Naše služby

Poskytujeme tu nejlepší péči o pijavice lékařské.

Rádi bychom jim do budoucna vytvořili přirozené prostředí, ve kterém žijí. 

CHOV PIJAVICE LÉKAŘSKÉ

Na světě existuje přibližně 600 druhů pijavic, avšak pouze tři druhy se používají v medicíně. Tyto pijavice se dají lehce odlišit od jiných, na hřbetě mají žluto-oranžové nebo zelené proužky. Ostatní druhy pijavic jsou absolutně nevhodné pro medicinské účely.

Hirudo medicinalis officinalis
Hirudo medicinalis medicinalis

Hirudo medicinalis orientalis

MOŽNOST APLIKACE

Existují tři skupiny lidí, u kterých je vhodná aplikace:

1. zdraví jedinci - využití pouze jako prevence, detoxikace celého organismu

2. jedinci s dlouhodobými obtížemi, kdy pijavička sice nevyléčí, ale zato může jejich nemoc zbrzdit, stabilizovat její průběh a minimalizovat projevy

3. jedinci, které pijavice vyléčí ihned při první kúře, nebo při opakovaném přikládání

HIRUDOTERAPIE 

Jaký je smysl hirudoterapie a kde se vůbec vzaly bioaktivní látky? Během milionů let se pijavice vyvíjela a přizpůsobovala se prostředí a podmínkám pro přežití. Musela se vyrovnat s hustou krví zvířat, na kterých se přiživovala. Krev dávných zvířat byla hustá a trombotická, proto pijavice vyvíjela enzymy, které jí pomáhali krev zředit. Zároveň se musela vyrovnávat s bakteriemi obsažené v krvi zvířat, na kterých se živila. Musela však v sobě krev i udržet čerstvou, aby se na ní mohla přiživovat i několik měsíců. Hlavní úlohou látek z pijavice je sterilizování a zušlechťování krve. Tak se stala živou továrnou na výrobu bioaktivních látek. Jde téměř o 150 bioaktivních látek.